| | ورود

نظرسنجی

نظر شما در مورد سایت مرکز آموزش ضمن خدمت شهرداری ارومیه چیست؟
ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار و رویدادها

برگزاری همایش تحکیم خانواده اعتیاد و کنترل آسیب های اجتماعی

برگزاری همایش تحکیم خانواده اعتیاد و کنترل آسیب های اجتماعی

نویسنده: admin/ﺳﻪشنبه, 28 آذر,1396/دسته ها: دسته اخبار, اطلاعیه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
• اهمیّت پرداختن به موضوع «تحکیم خانواده»، ریشه در اهمیّت نهاد خانواده دارد. نهاد مقدّس خانواده، رکن بنیادین اجتماع بشری و محمل فرهنگ‌های گوناگون است تا آنجا که سعادت و شقاوت امّت‌ها، مرهون رشادت و ضلالت خانواده می‌باشد. اوّلین شـرط داشـتن جـامعه‌ای سـالم و پـویا، سـلامت و پـایداری خانـواده اسـت. همة دستاوردهای علمی و هنری بشر در سایة خانواده‌های سالم و امن پدید آمده است... . اهداف خانواده و اقتضای تأسیس آن ایجاب می‌کند که پایه‌گذاران آن یعنی زن و شوهر، در تحکیم و پایداری این بنا، نهایت سعی خود را بکنند و با همان انگیزه که بر تشکیل آن اقدام کردند، بر دوام آن اصرار ورزند تا وحدت و پویایی این نهاد مقدّس تا پایان حفظ شود.
اعتیاد و آسیب های آن بر خانواده به عنوان جدی ترین مسئله اجتماعی، وجوه مختلف جامعه شناسی، روانشناسی، حقوقی و سیاسی و… دارد. به عبارتی دیگر رابطه اعتیاد با مسائل اجتماعی، ارتباطی دو جانبه است، از یک سوء اعتیاد جامعه را به رکود و انحطاط می کشاند و از سوی دیگر پدیده ای است که ریشه در مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه دارد. اعتیاد گرایش فرد را به اصول اخلاقی و معنویی و اندیشهای اجتماعی کاهش می دهد. بیماری اعتیاد نه تنها فرد معتاد را دچار مشکل می کند بلکه اعضای خانواده را نیز با چالش هایی رو برو می کند.

تاثیر والدین معتاد بر خانواده اعتیاد و آسیب های آن بر خانواده در خانواده هایی که مادر ، پدر و یا هر دوی آنها معتاد باشند و کودکان هر روز شاهد کشیدن تریاک و استعمال موا مخدر و محرک توسط والدین خود باشند زمینه مناسبی برای ابتلای فرزندان فراهم می شود چون واکنشهای اجتماعی افراد خانواده بر اثر تکرار تثبیت شده و برای دیگر اعضای خانواده عادی می گردد و عادی شدن مواد مخدر به سهولت در گرایش دادن اعضای دیگر خانواده به سوی اعتیاد کمک می کند مصرف مواد مخدر توسط والدین در فرزندان تاثیر منفی گذاشته و ممکن است آنان را از مصرف مواد بیزار کند.
آشکار ترین شکل تاثیر فرد معتاد بر خانواده بروز ناسازگاری ها و اختلافات خانوادگی است. فرد معتاد معمولاً توانایی ذهنی و بدنی خود را تا حدود زیادی از دست می دهد و به همین علت در امر امرارمعاش وی خلل ایجاد می گردد و از این رو به آسانی قادر به تامین نیازهای اقتصادی خانواده اش نیست رفتار و روحیه نامتعادل وی کانون گرم و صمیمی خانواده را بر هم می زند .
بدلیل ضرورت و اهمیت این موارد همایشی "با عنوان تحکیم خانواده اعتیاد و کنترل آسیب های اجتماعی" با حضور خانم دکتر عارفی و آقای زینی در معاونت برنامه ریزی-مدیریت آموزش تشکیلات و بهبود روشهای شهرداری رو دوشنبه 27 آذرماه برگزار شد
 
Print

تعداد نمایش ها (592)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
آمار بازدید
دی ان ان